Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą
Kochaj ich mimo to.

Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje.
Czyń dobro mimo to.

Jeśli ci się uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów.
Staraj się mimo to.

Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane.
Czyń dobro mimo to.

Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy.
Bądź mimo to uczciwy i otwarty.

To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach.
Buduj mimo to.

Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna.
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować.
Pomagaj mimo to.

Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby.
Mimo to dawaj światu z siebie wszystko.


Matka Teresa z Kalkuty

                                                                                                                              
zamknij okno


PIELGRZYMKA OBJAZDOWA - CHORWACJA  –  BOŚNIA I
HERCEGOWINA
09.09.2014-18.09.2014

Dzień 1
09.09.2014 - Wrocław wyjazd g. 6.00 spod hotelu Jana Pawła II (Ostrów Tumski)– Wiedeń – Maribor.
Wyjazd z Wrocławia we wczesnych godzinach porannych autokarem klasy lux. Przejazd przez Czechy do Wiednia. Msza św. na Kahlenbergu i ewentualne zwiedzanie stolicy Austrii (ok.2 h): gotycka katedra Św.Szczepana, pałac Brunonach, kościół Św. Karola Boromeusza, kościół wotywny najstarszy w Wiedniu. Przejazd do Słowenii – Maribor. zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg1.

Dzień 2
10.09.2014 - Maribor - Ludbreg - Marija Bistrica - Zagreb.

Po śniadaniu spacer po Mariborze. Krótkie  zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela , bazyliki Św.Maryi matki litościwej. Przejazd do Ludbregu i  zwiedzanie sanktuarium najświętszej Krwi Chrystusa. Przejazd do Marija Bistrica – najważniejszego chorwackiego sanktuarium maryjnego. msza św. zwiedzanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim: katedra wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół  Św.Marka, kamienna brama – miejsce kultu religijnego, ogłoszonego z uwagi na cudem uratowany po pożarze obraz matki boskiej. zakwaterowanie w hotelu . Kolacja. Nocleg2.

Dzień 3
11.09.2014 – Zagrzeb – Narodowy Park Plitvice – Zadar – Trogir

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Plitvice. zwiedzanie. Przejazd do Zadaru. zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim – kościół  Św.Donata, katedra Św.Anastazji. msza św. spacer po głównej ulicy Zadaru – kalelarga, spacer po nadmorskim bulwarze, gdzie w nadbrzeżu wbudowane są organy, wydające dźwięk oraz instalacja  pomnika  ku czci słońca. Kolacja w restauracji „dva ribara”. Przejazd do Trogiru. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg 3.

Dzień 4
12.09.2014 - rejs na wyspę Solta – Trogir.

Po śniadaniu rejs statkiem na wyspę Solta, obiad na statku – ryba z grilla, sałatka, napoje.  możliwość odprawienia mszy św. na statku. Zwiedzanie Trogiru z przewodnikiem w języku polskim:  katedra św.wawrzyńca, pałac cipiko, spacer promenadą wzdłuż morza. Powrot do hotelu. kolacja. Nocleg 4.

Dzień 5
13.09.2014 - pobyt nad morzem - rekreacja.

Śniadanie i obiadokolacja. Możliwość sprawowania eucharystii. Nocleg 5

Dzień 6
14.09.2014 - Split *- Medjugorje

Po śniadaniu  przejazd do splitu,  zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim: pałac cesarza Dioklecjana, katedra św.Duje. Przejazd do Medjugorje - miejsce kultu religijnego, gdzie 24.06.1981 r. po raz pierwszy ukazała się Gospa (chor. pani). zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim.  msza św.  modlitwa.  zakwaterowanie w hotelu. kolacja.  nocleg 6

Dzień 7
15.09.2014 - Dubrownik.

Po śniadaniu przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim: stare miasto, mury, możliwość  zwiedzania katedry i kościołów. Msza św. przejazd kolejką linową – panorama Dubrownika. Przejazd do Neum. zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg 7.

Dzień 8
16.09.2014 - Kvarner - Novi Vinodolski.

Po śnadaniu przejazd do Novi Vinodolski. Zakwaterowanie w hotelu. czas wolny. możliwość  kąpieli w morzu. msza św. kolacja. Nocleg 8.

Dzień 9
17.09.2014 Rijeka – Ljubljana - Graz

Po śniadaniu przejazd do Rijeki. Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim, Zwiedzanie twierdzy Trsat, gdzie znajduje się kościół  Matki Bożej. Msza  św. przejazd do Ljubljany – możliwość  zwiedzania na życzenie grupy. Przejazd do Grazu i zakwaterowanie w Bildungshaus Mariatrost. Krótkie zwiedzanie bazyliki Mariatrost – drugiej po Mariazell.   kolacja.  Nocleg 9

Dzień 10
18.09.2014 - Graz - Wrocław

Po śniadaniu msza św. w sanktuaryjnej kaplicy. Wyjazd do Wrocławia. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.Pelegrinus
ul.S.Żeromskiego 7
55-020 Żórawina
tel.+48 515 289 443
Copyright©Pelegrinus.pl

WebDesign : peterweb.pl